مهمترین تابلوهای راهنمایی رانندگی

مهمترین تابلوهای راهنمایی رانندگی

در اینجا میخواهیم تعدادی از مهمترین تابلوهای راهنمایی رانندگی را که در آزمون های آیین نامه از آنها استفاده میشود را به شما معرفی کنیم این تابلو معمولا به خاطر شبیه بودن بسیاری از عزیزان را به اشتباه می اندازند و باعث رد شدن شما در آزمون های آیین نامه می شوند.

تابلوهای راهنمایی رانندگی مشابه

در اینجا تعدادی از مهمترین تابلوهای راهنمایی و رانندگی که بیشترین شباهت را به هم دارند و ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد را برای شما آورده ایم.

برای آشنایی با انواع تابلو های راهنمایی و رانندگی روی لینک انواع تابلوهای راهنمایی رانندگی کلیک کنید.

تابلوهای حق تقدم و جاده ی دوطرفه را اشتباه نگیرید!

همان گونه که در زیر مشاهده میکنید این سه تابلو بسیار شبیه هم هستند اما هر کدام معنی مخصوص به خود را میرساند.

تابلوهای خطرات جاده ای را جدی بگیرید !

در زیر تابلوها ی مشابه مربوط به خطرات جاده ای میباشد که بعضی از آنها بسیار شبیه به هم هستند و تمامی آنها از تابلوهای مهم هستند.

تابلوهای عبور ممنوع

این علائم که از مهمترین تابلوهای راهنمایی رانندگی هستند نشان میدهند عبور چه وسایل نقلیه ای از راه مورد نظر ممنوع میباشد . از آنجایی که تعدادی از این تابلو ها شبیه هم هستند موجب سردرگمی در تست های آیین نامه میشوند.

نکته ی مهم : تمام تابلو های دایره ای شکل با نوار حاشیه ی قرمز شما را از انجام کاری منع میکنند.تعدادی از تابلوهای عبور ممنوع عبور خودروهایی با ویژگی های خاصی مانند طول و وزن و ارتفاع خاصی را ممنوع میکنند مانند زیر:

علائم راهنمایی و رانندگی مربوط به عابر پیاده

این علائم هم گاهی ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد پس دقت لازم را داشته باشید.

در اینجا تعدادی از مهمترین تابلوهای راهنمایی و رانندگی را دیدیم برای مشاهده ی تابلوهای بیشتر میتوانید بسته ی نمونه سوالات مقدماتی گواهیار را مطالعه نمایید این بسته علاوه بر تابلوها شامل سایر مباحث گواهینامه مانند حق تقدم میباشد و میتوانید انواع نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی را در آن مطالعه کنید.

دانلود نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی

اگر میخواهید بار اول در آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی قبول شوید به شما پیشنهاد میکنیم حتما نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی گواهیار را از لینک زیر دریافت کنید و با خواندن آنها به راحتی در آزمون قبول شوید.

822
1 1