دانستنی های جالب درباره قوانین رانندگی در کشورهای مختلف دنیا

دانستنی های جالب درباره قوانین رانندگی در کشورهای مختلف دنیا

شايد تاکنون شاهد قبوض جریمه عجیب و غریب برای خودرویتان بوده باشید برای مثال داشتن كپسول حرارتي در كابين جلوي خودرو؛ انجام حركات موزون در خودرو ؛ به همراه داشتن اشياء نامتعارف و .... اما برخي قوانين راهنمايي و رانندگي در سراسر دنيا هستند كه در عين عجيب بودن الزام آور هستند و عدم رعايت و توجه به آنها موجب جريمه هاي سخت خواهد شد.

 

پیدایش قانون به پیدایش تمدن ها باز می گردد در واقع قوانین مجموعه‌ ای از بایدها و نبایدها می باشد که توسط سازمان‌های اجتماعی وضع و اجرا می‌شوند و به منظور تنظیم رفتار اشخاص پیاده‌ سازی می گردند. 

 

شايد تاکنون شاهد قبوض جریمه عجیب و غریب برای خودرویتان بوده باشید برای مثال داشتن كپسول حرارتي در كابين جلوي خودرو؛ انجام حركات موزون در خودرو ؛ به همراه داشتن اشياء نامتعارف و .... اما برخي قوانين راهنمايي و رانندگي در سراسر دنيا هستند كه در عين عجيب بودن الزام آور هستند و عدم رعايت و توجه به آنها موجب جريمه هاي سخت خواهد شد.

 

البته گفتنی است قطعا اين قوانين به ظاهر عجیب و غریب بر اساس ضرورتی نوشته شده اند و در زمان خودشان مشكلي را حل مي كردند.

 

زندگی در دنیایی بدون قانون غیر قابل تحمل خواهد شد كافي است لحظه ای فکر کنید که اگر قوانین راهنمایی و رانندگی وجود نداشت چه اتفاقات ناگواری برای رانندگان و عابران پیاده می‌افتاد؟ قوانین راهنمایی و رانندگی در بیشتر کشورهای دنیا یکسان است اما برخی از کشورها قوانین بسیار عجیب و غریبی در رانندگی دارند که با وجود اینکه برخی از این قوانین درحال حاضر منسوخ شده اما دانستن آنها خارج از لطف نیست!

 

رانندگی در خلاف جهت جاده با نصب فانوس آزاد است

در ایالت آلابامای آمریکا، شما قادر به رانندگی در جهت مخالف جاده نیستید که این قانون یک استثناء دارد: شما باید در جلوی وسیله نقلیه خود یک فانوس نصب کنید تا مجاز باشید تا در خلاف جهت جاده برانید!

  

شستن خودرو در روز یکشنبه‌ها ممنوع است

با توجه به قوانین بسیار زیادی که برای خودروها در کشور سوییس وجود دارد ، اکثر مردم با وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه یا پیاده مسافت‌ها را طی می‌ کنند، در این کشور کسی قادر نیست ماشینش را به منظور افزایش قدرت یا سرعت تیون کنید و همچنین در روز تعطیل عمومی، شستن خودرو امر غیرقانونی تلقی می شود.

 

داشتن برف پاک کن اجباری، داشتن شیشه جلو اختیاری

در ایالت تگزاس، داشتن برف پاک کن برای شیشه جلوی اتومبیل اجباری است ولی داشتن شیشه جلو اجباری نیست.

 

حمل یونجه با تاکسی‌های لندن آزاد است

با توجه به این‌ موضوع که مدت‌ هاست اسب‌ها دیگر در سطح کلان شهرها برای حمل و نقل استفاده نمی‌ شوند، ولی هنوز این بند از قانون حذف نشده است. در گذشته تاکسی‌ های لندن توسط اسب‌ها کشیده می‌شدند و این قانون برای حمایت از حقوق حیوانات وضع شده بود.

 

پشت فرمان آب ننوشید!

این قانون برای کشوری مثل قبرس با آب و هوای گرم و مرطوب که معمولا دمای هوا بیشتر از ۲۵ درجه است، کمی تعجب برانگیز است. علت وضع این قانون، جلوگیری از پرت شدن حواس راننده در هنگام رانندگی است البته گفتنی است گرمازدگی در حین رانندگی بسیار خطرناک‌ تر از نوشیدن آب است!

 

لطفا از خودروی در حال حرکت بیرون نپرید!

در گلندل کالیفرنیای آمریکا، بیرون پریدن از وسیله نقلیه در حالی که سرعت آن بالای ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است از نظر قانونی مستلزم جریمه شدن است.

 

همیشه باید ماشین تمیز داشته باشید

رعایت پاکیزگی در روسیه موضوعی مهم و ارزشمند می باشد، به طوریکه رانندگی با خودروی کثیف در روسیه می‌تواند برای شما خرج بتراشد.

 

داد زدن و فحش دادن ممنوع

در ایالت مریلند اگر در محل‌های عمومی و یا حتی در حال رانندگی و پشت فرمان داد بزنید یا فحش دهید ۱۰۰ دلار جریمه یا ۹۰ روز حبس محکوم می‌شوید!

 

اینجا، غرب وحشی است…

طبق قانونی قدیمی و منسوخ شده در ایالت ویرجینیای آمریکا رانندگان مجبور به شلیک ۳ گلوله در هوا قبل از عبور از تقاطع داگلاس و برادو هستند.

 

۲۴ ساعته باید با چراغ روشن برانید

در کشور سوئد همگان موظف هستند تا در هر ساعتی از روز با چراغ‌ های روشن رانندگی کنند، این قانون در زمستان به دلیل تاریکی زود هنگام هوا منطقی به نظر می‌ رسد ولی اگه ظهر روز تابستانی با چراغ خاموش رانندگی کنید نیز جریمه خواهید شد.

 

نباید در حین حرکت باک تان خالی شود

در این باره می توان گفت بیشتر شبیه توصیه پدرانه قبل از هر سفری است اما هیچ کسی در اتوبان‌های معروف آلمان اصلا دوست ندارد که بنزین خودرویش به اتمام برسد، زیرا ممکن است ۶ ماه از رانندگی تعلیق یا تا ۵ سال حبس محکوم شود!

 

باید از عابران پیاده فاصله بگیرید

خیابان‌های سنگاپور از امن‌ ترین و روان‌ ترین خیابان‌ها در دنیا هستند، دلیل این قانون نیز این است که هر وسیله نقلیه موتوری، باید حداقل ۱۵ متر با عابرین پیاده فاصله داشته باشد.

 

 

 


دانستنی های جالب درباره قوانین رانندگی در کشورهای مختلف دنیا

 

  
369
0 0